Tā tik bija migla Kauguru pludmalē

Kādā brīdī pamanīju, ka pasaule aiz loga kļuvusi tāda neskaidra, blāva. Palūkojos laukā – pat ar neapbruņotu aci varēja redzēt, ka pa ielu un pagalmiem pārvietojas tāda netipiska, balta migla. No kurienes tā uzradusies? Dūmi? Tad justu kādu specifisku smaku. Kāda tehniskā avārija? Tad būtu lasāms internetā. Žurnālisti visu ātri uzzina.

Laika ziņu lapā vien noskaidroju, ka Jūrmalā patreiz ir aukstākā vieta Latvijā, vien + 4,1 grāds. Saulainā pēcpusdienā.

Uzmetu aci tuvākās katlumājas skurstenim – viss, kas plūda laukā no tā, tā arī kaut kur augstāk aizslīdēja. Tālākos skursteņus miglas dēļ neredzēju. Uzliku galvā cepuri, mugurā jaku un nolēmu noskaidrot, kas par lietu?

Ufff, pagalms mani sagaidīja ar lēnu ziemeļvēju, kas palika tāds pats lēns man tuvojoties pludmalei. Tikai aukstāks. Pludmalē vēl varēja saskatīt glābēju namiņu uz metāla konstrukcijas kājām, pie statīva pieslēgtu velosipēdu un dažus cilvēkus pie ūdens. Ne mazākās izredzes saskatīt vietu, kur ūdens līnija robežojas ar debesīm. Kāds naivums, vai ne?

Sāku iet gar ūdens malu ierastajā virzienā. Gluži kā filmā, miglā parādījās atsevišķu cilvēku kontūras un tumši taisnstūra kluči – atkritumu konteineri. Nedaudz pagājis ievēroju, ka jūrā ir ne tikai baltas viļņu galotnes, kas miglā nez kādēļ izskatījās īpaši košas, bet arī gulbju bariņš. Tiek pavisam pretēji, nebija tik skaidri saskatāmi.

Ātrā tempā nosoļoju pa pludmali savus ierastos n-tos kilometrus. Centos atrast līdzsvaru starp nosalšanu, jo parasti tik plāni tādos apstākļos neģērbjos, un iesvīšanu. Liekas, izdevās.

Miglā pamanīju ne tikai gulbjus, bet arī to, ka Kauguru pludmalē būvē pamatus vasaras kafejnīcai. Mirgoja sarkanas gaisamas. Laikam pamatus līmeņoja ar lāzertehnoloģijām. Iedomājieties, kā būtu, ja tomēr sanāktu slīpums … Tad uz kuru pusi? Kam par labu? Bārmenis lietu glāzā tā, kā redz no savas puses, bet klients celtu pretenzijas, ja viņam liktos – par maz ir ieliets. Cerams, ka kafejnīcas saskaņošana un atvēršana šogad notiks raitāk un cilvēkiem būs vieta patīkamai laika pavadīšanai.

Views: 19

Facebooktwitterredditpinterest

Līdzīgi raksti