Kādam jābūt labam komplimentam

Bieži ir tā, ka gribētos arī ikdienā otram cilvēkam pateikt kaut ko īpaši labu un patīkamu, tomēr ne vienmēr izdodas kā iecerēts. Vēlaties piemēru? Lūdzu!

Kādu rītu pirms daudziem gadiem biju jaukā noskaņā un vēlējos savai kolēģei pateikt komplimentu. Prātā neienāca nekas oriģināls un pateicu bieži dzirdēto frāzi: “Tu šorīt ļoti jauki izskaties!”. Viņa paskatījās uz mani un jautāja: “Vai citus rītu es izskatos slikti? “.

Apmulsu no dzirdētā. Pēc tam domāju pie sevis: vai nu kolēģei tajā rītā kāds bija paguvis sabojāt noskaņojumu, vai arī mēs, vīrieši, nespējam izdomāt neko oriģinālu, neparastu, patiesi iepriecinošu.

Pavisam nesen man palaimējās izlasīt dažus padomus par to, kur rast iedvesmu un idejas patiesi labam komplimentam vai atzinībai.

Labam komplimentam ir jābūt kā pārsteigumam. Tā pamatā ir vērīgums. Otrā cilvēkā jāsaskata ko tādu, kas viņam (viņai) ir svarīgs, bet citi to nav pamanījuši. Ja arī pamanījuši, tad nez’ vai par to ir teikuši. Jo smalkākas detaļas pamanīsiet, jo vērtīgāks un patīkamāks būs kompliments.

Pārsvarā jau komplimentus sakām par cilvēka ārieni. Tomēr pats cilvēks kā indivīds ir daudz svarīgāks par tā vizuālo tēlu. Tādēļ meklējiet kaut ko unikālu otra cilvēka attieksmē, spējās, rīcībā un redzēsiet, cik patiesi pārsteigta un iepriecināta būs otra persona ko tādu dzirdot.

Views: 49

Facebooktwitterredditpinterest

Līdzīgi raksti